Idea konceru

Dlaczego koncert uwielbienia?
Muzyka od dawien dawna daje człowiekowi możliwość wyrażenia uczuć jakie żywi do Boga. Śpiewając, grając, tańcząc czy nucąc chwalimy, wysławiamy, prosimy, dziękujemy i uwielbiamy a czasami żalimy się. To jeden ze sposobów na pełną zaangażowania rozmowę z Panem. I właśnie po to jest ten koncert by dać możliwość - wszystkim, którzy tego zapragną – spotkania z Bogiem. Spotkania radosnego, żywiołowego, energicznego i wspólnotowego.
 
Dlaczego w Boże Ciało?
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to w Kościele katolickim jedno z najważniejszych świąt. A Eucharystia stanowi centrum i źródło naszego chrześcijańskiego życia. To właśnie przyjmując Ciało i Krew Pańską najpiękniej spotykamy się z Chrystusem, przeżywamy duchowe z Nim zjednoczenie, to bardzo intymne spotkanie dla każdego człowieka, podczas którego Bóg chce się cieszyć naszą obecnością a my Jego. W „Boże Ciało” będziemy mieli okazję podziękować Bogu za Jego obecność uczestnicząc w procesji w ciągu dnia a po południu wychwalając Go podczas koncertu uwielbienia.
 
Dla kogo koncert uwielbienia?
Dla mnie, dla Ciebie, dla nas wszystkich. Dla osób młodych i starszych, dla osób samotnych i rodzin. Bóg przyszedł do wszystkich, dlatego ten koncert będący radosnym spotkaniem z Nim nie ma ograniczeń liczbowych co do ilości uczestników i ich wieku. Młodzi spotkają się tu z innymi, którzy mają podobne wartości, rodzice dadzą dzieciom przykład rozmowy z Panem – choć może być i na odwrót, samotni w tym dniu na pewno sami nie będą, a Ci którzy jeszcze w ten sposób Boga nie wielbili będą mogli zobaczyć jak to się robi.
 
Skąd ten pomysł?
Zielona Góra chce iść w ślady Opola. Tam od 2010 roku taki koncert przyciąga mieszkańców z całej diecezji, a odbywa się na wzór koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Pierwszy raz był zorganizowany by otoczyć modlitwą młodzież. Koncert zielonogórski także w szczególny sposób jest skoncentrowany na młodzieży, ale nie tylko odo niej skierowany. Biskup Tadeusz Lityński i diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży ks. Robert Patro zachęcają wiernych by podczas tego spotkania polecali Bogu najmłodszych i młodych, ich sprawy i przyszłość.